Park Fizyki w Nowej Soli

mechanika, akustyka, hydrostatyka i optyka

Park Fizyki w Nowej Soli

Edukacyjny Park Fizyki w Nowej Soli jest największym tego typu miejscem w regionie.
W skład wystawy wchodzi między innymi 46 dostarczonych przez nas interaktywnych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń.

 

Ekspozycja została podzielona na kilka działów tematycznych, w których w praktyce można zapoznać się z zagadnieniami z zakresu mechaniki, akustyki, hydrostatyki i optyki.

 

Zwiedzający mogą samodzielnie przeprowadzić między innymi eksperymenty ukazujące działanie prawa Archimedesa przy użyciu Nurka Kartezjusza czy doświadczyć działania siły odśrodkowej na Dużej platformie obrotowej. Mogą także zaobserwować skutki odbicia światła od zakrzywionych powierzchni przy użyciu Lustra walcowego o zmiennej krzywiźnie, zbadać zmiany wysokości dźwięków przy pomocy Dzwonów rurowych i połączyć zdobywanie wiedzy z dobrą zabawą dzięki wielu innym eksponatom.

 

Wystawa została zorganizowana na terenie Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego – wszystkie urządzenia rozmieszczone są w malowniczych zakątkach pięknego parku, umożliwiając zwiedzającym spędzenie wartościowego czasu na zdobywaniu wiedzy i aktywnym wypoczynku.