Centrum mądrej zabawy

Smart Kids Planet w Warszawie

Centrum mądrej zabawy

Mieszczące się na terenie Stadionu Narodowego Centrum Mądrej Zabawy to interaktywna strefa przeznaczona dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat, podzielona na kilka części według kategorii wiekowych oraz tematyki. Dostarczyliśmy zabawki do czterech stref tematycznych.

8 wykonanych przez nas dużych mechanicznych eksponatów, takich jak dźwig, 3 taśmociągi, wózki, pojemniki do segregacji odpadów i pralko-suszarka, znalazło się w strefie Segreguj ilustrującej przebieg procesu recyklingu. Wykonaliśmy również dźwig i taśmociąg do strefy Twórz, w której dzieci mogą poczuć się jak na placu budowy. Na potrzeby tej strefy zrealizowaliśmy także tablice wypełnione specjalnymi patyczkami, dzięki którym dzieci mogą odbijać w ściance dowolne kształty.

Do poświęconej tematyce sportu strefy Trenuj opracowaliśmy tor z przeszkodami, który umożliwia ćwiczenie dryblowania, oraz bramkę z mechanicznym ruchomym bramkarzem pozwalającą na oddawanie rzutów wolnych. Dzięki dostarczonym przez nas specjalnym platformom można także zmierzyć prędkość swojego biegu.

Wykonaliśmy także centralny punkt strefy Odkrywaj, czyli ogromną rakietę kosmiczną, po której dzieci mogą się poruszać systemem specjalnych platform, sensorycznych tuneli, zjeżdżalni i ścianek wspinaczkowych. Na potrzeby tej strefy dostarczyliśmy także świetlną tablicę złożoną z 900 pikseli, które zmieniają kolor po przekręceniu i umożliwiają tworzenie wyjątkowych świetlnych obrazów.

Dzięki tego typu dostosowanym do wieku, kolorowym i pobudzającym wyobraźnię eksponatom najmłodsi mogą rozwijać swoje zdolności motoryczne i manualne, zaspokajać potrzebę poznawania świata, rozwijać kreatywność – a przy tym także dobrze się bawić.